YENİ NISSAN QASHQAI NISSAN BOROVALI’DA TANITILDI

2007 yılından beri dünyada 5 milyon, Türkiye pazarında ise yaklaşık 156 bin adetle en çok satan C-SUV Segmentinin öncüsü Qashqai , Nissan Borovalı’da  özel bir test sürüş etkinliği ile tanıtıldı. Covid-19 tedbirlerinin alındığı test sürüşü etkinliğinde misafirler Qashqai’nin yenilenen özelliklerini bizzat deneyimleme fırsatı buldular.   

 

Sınıfının ilkleri yeni Qashqai’de bünyesinde toplandı.

Geniş iç hacmiyle, aerodinamik ve kompakt gövdesiyle Qashqai bir kez daha sınıfına yeni bir vizyon getiriyor.

Öndeki üç araca kadar algılayıp araçlardan birisi fren yaptığında sürücüyü uyarıp, çarpışmayı engelleyebilme imkanı sağlayan "Önsezili Akıllı Çarpışma Sistemi",

"Akıllı Hız Sabitleme Sistemi", "Direksiyon Destekli Şerit Takip Asistanı", "Akıllı Arka Çapraz Trafik Uyarısı ve Akıllı Kör Nokta Önleme Sistemi" de yolcuların güvenliğini maksimum seviyeye çıkarıyor.

 

Model bazında ilkler bir arada

Sınıfının en düşük yakıt tüketimine sahip olan yeni Qashqai model bazlı olarak birçok ilki de bünyesinde barındırıyor.

Nissan Qashqai’nin yeni nesil tasarım stili V Motion Ön Izgara, ince ve keskin hatlarıyla öne çıkan LED farları ve modelde ilk kez sunulan siyah/gri tavan tasarımıyla geliyor.

Qashqai’de ilk kez kullanılan 12,3” genişliğindeki tamamen dijital gösterge paneli, kişiselleştirilebilen 13 farklı bilgilendirme ekranı seçeneğiyle geliyor. BOSE mühendisleri ile geliştirilen 10 hoparlörlü ses sistemi yolcuların müzik deneyimine yeni bir anlam katıyor.

Sürüş zevkini arttırmak için vites geçiş tepkileri ve direksiyon tepki hızı daha sportif hale getirildi ve buna ek olarak Qashqai’de ilk kez yer alan, direksiyonun arkasında bulunan vites kulakçıkları eklendi.

Nissan’ın Türkiye’deki modellerinde ilk kez yeni Qashqai’de tanıtılan masaj fonksiyonlu ön koltuklar, hızı ve şiddeti ayarlanabilir 3 farklı masaj seçeneği ile hem sürücü hem de yolcu için kişiselleştirilmiş bir yolculuk deneyimi sunuyor.

 

C-SUV araçları arasında hafif hibrit teknolojisine sahip tek model

Nissan yeni Qashqai’nin motorunda daha fazla verimlilik sağlayan ve karbon emisyonunu azaltan hafif hibrit (mild hybrid) teknolojisini kullanılması da oldukça önemli bir kriter. Lityum-iyon batarya kavramına hayatımıza sokan bu sistem sayesinde hafif hibrit start jeneratörü ile trafikte dur-kalk ilerlerken motoru durdurup tekrar çalıştıran sistemin daha verimli hale gelmesine destek oluyor. Böylece gün geçtikçe yoğunlaşan şehir içi trafiğinde de avantajlı bir konuma gelinmesini sağlıyor.

Dinamik ve şık çizgisini devam ettiren Yeni Nissan Qashqai, 4 farklı donanım paketi (Tekna, Design Pack, Skypack, Platinum Premium) ve 4x4 çekiş sistemi seçeneği ile Nissan Borovalı showroom’unda potansiyel alıcılarını bekliyor.