Borovalı Otomotiv “KADINLAR GELECEK” Projesi Tanıtıldı

Borovalı Otomotiv “KADINLAR GELECEK” Projesi Tanıtıldı

 

Borovalı Otomotiv’in uzun süredir üzerinde çalıştığı, otomotiv sektöründe her kademede ve her alanda kadın istihdamının desteklenmesi, proje kapsamındaki tüm kadınlara atölyede iş ve gelir güvencesi yaratılması amacıyla hayata geçirilen “Kadınlar Gelecek” projesi, paydaşlarının katılımı ile tanıtıldı.  İŞKUR İzmir Bornova Şube Müdürlüğü başta olmak üzere Axalta Boya Sistemleri ve SD Göksel Endüstriyel Çözümler’in ana destekçisi olduğu proje kapsamında düzenlenen lansman toplantısı sonunda proje destekçilerinin katılımıyla bir de protokol imzalandı.

 

Borovalı Otomotiv Bayraklı merkezinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Borovalı Otomotiv Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Ahmet Yusuf İmur, projenin hayata geçmesine katkı sağlayan proje destekçilerine teşekkürlerini iletti. Kadınların çalışma hayatında daha fazla yer alması gerektiğini belirterek “Kadınlar Gelecek” projesi ile otomotiv sektöründe kadınlara iş ayrımı gözetmeksizin fırsat eşitliği sağlanması için çalışmaların devam edeceğini iletti.

 

İŞKUR Bornova Şube Müdürü Vekili İbrahim Özel İŞKUR’un kadın istihdamı projelerine, kadınlara yönelik rehberlik ve danışmanlık hizmetlerine ve mesleki eğitim kursları düzenlenmesinin önemine dikkat çekerek “Kadınlar Gelecek” projesinde yer almaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

 

Axalta Boya Sistemleri İşletme Müdürü Tuğrul Özcan ise boya endüstrisindeki sektörel deneyimlerinin gücü ve Borovalı Otomotiv’in distribütörlüğünü yapmış olduğu markalarda uzun yıllardır süren iş birliklerinin etkisi ile bu projede paydaş olarak yer almaktan gurur duyduklarını aktardı.

 

Projenin bir diğer paydaşı olan SD Endüstriyel Çözümler Genel Müdürü Murat Şengül “Kadınlar Gelecek” projesinde yer almaktan mutluluk duydukları belirterek,  kadın istihdamı ve sektöre yetkin usta yetiştirmenin önemini vurgulayarak konuşmasını tamamladı.

 

Son olarak projenin kapsam ve amaçlarını aktaran Borovalı Otomotiv İnsan Kaynakları Yöneticisi Pelin Yel, projenin kadınlara fırsat eşitliği sağlayarak sektördeki kalıplaşmış cinsiyet algılarının değiştirilmesinde bir sosyal sorumluluk rolü üstlendiğini vurgulayarak proje kapsamında ilk aşamada 4 ay sürecek teorik ve uygulamalı eğitimlerin ardından kursiyerlerin Borovalı Otomotiv Hasar Onarım Merkezi’nde “Araç Boya Elemanı” olarak istihdam edileceğini belirtti.

 

Protokol, imza töreni ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

“Kadınlar Gelecek” projesi hakkındaki gelişmeler borovaliotomotiv.com.tr web sayfası üzerinden takip edilebilir.